חמשת האלמנטים בגינה, שיהפכו את האירוח שלכם למושלם

שעת ערב, השמש כבר הגיעה לקו הים, והנה עוד ערב, שאפשר לשבת בגינה, עם בירה קרה ביד, כוס יין או לחילופין קפה, ליהנות מבריזה של קיץ ולנוח.
מהם חמשת האלמנטים, שיהפכו את חווית השהות בגינה שלכם ללא פחות ממושלמת?

האלמנט הראשון: התאמת פינת הישיבה

בעבר הגעתי למשפחה באזור השרון, שרצתה להשמיש גינה. בתוך צמחייה עשב גבוהה, עמדה שם פינה ישנה, שהוכנה ממשטחי עץ למכולות, הכריות היו מאובקות, וההזנחה שלטה. שאלתי אותם? למה? והם אמרו… כי אין לנו זמן.

פינת ישיבה תוחמת את חלל הישיבה, ותורמת לנוחות האירוח, אך אם היא לא תתאים לאורך החיים, ליכולת התחזוקה של המתחם, לתוואי השטח ולמקום הצבתה, ככל הנראה, היא תחלוק גורל הזהה לגינה ההיא מהסיפור בשרון.

איך לעצב פינת ישיבה, שתרצו לבקר בו מדי יום?

מקמו אותה במקום נח ונגיש לנקודת מים או כניסה, צרו שבילים, שיאפשרו לכם ללכת יחפים דרכה, שתלו פריחה עונתית וצבעונית, שתוסיף ארומה משכרת בכל משב רוח רענן, ובחרו את הגובה בו תרצו לשבת או לשכב.
כשאני מעצב גינות ללקוחות שלי, אני משלב בין כמה סגנונות של פינות ישיבה, ישנם לקוחות, שעבורם שולחן עם 2 כיסאות הם התגשמות החלום, ויש כאלה, שיתחברו יותר לפינת זולה עם חופה. החוק היחיד הוא, מה שאתם אוהבים. כי אם לא תאהבו, לא תשבו שם. וחבל.

האלמנט השני: צל

כולנו מכירים את מזג האוויר הישראלי, פעם חם, פעם קר, השמש קופחת מעל הראש, והעור דביק ולח. אך גם אם הפינה שלכם פונה לכיווני אוויר חמים יותר כמו דרום ומערב, אין שום סיבה, שלא תיהנו מקצת ויטמין D ושהייה במרחב מוצל.
האלמנט השני מדבר על צל, צרו לכם הצללה, אפשר עם פרגולה, מפרשית, סוכת גפנים, סוכת מטפסים כגון ויסטריה, אוהל בד ואפילו עץ, שמוגבה כ 70-80 ס”מ על טרסה, ומספק צל טבעי, כך שתוכלו ליהנות גם מציוץ הציפורים, ולקבל במקום הכי קרוב למרחב הנוחות שלכם, חוויה של ישיבה בחיק הטבע ממש.

האלמנט השלישי: עבודת גימור מושלמת

מי מאתנו לא ישב בריזורט או ספא, ולפתע נחרד מהרובע בין האריחים בשפת הבריכה? הרובע בין הקרמיקות, החיבור הסמוי בין החיפויים השונים בשטח הגינה, עיצוב הצמחייה, ושילוב הצבעים, הצבת מסלעה או קישוטים, כל אלה הופכים את חווית השהייה שלכם בגינה לנוחה ונינוחה. המבט נח, ופוגש בשלמות ללא פשרות. וזה בעיני חלק בלתי נפרד מהחוויה.

האלמנט הרביעי: צבעוניות מאוזנת

צבעוניות מאוזנת היא הרצף הישיר, הנוצר בין סביבת הפנים לחוץ, היא תבוא לידי ביטוי בצמחיה, המתכתבת עם חיפויי החוץ, פיזור נקודות של צבע, שמשתלבות עם כלים ואבזור בחלל הפנים, והרמוניה צבעונית, שתשתלב בדירוג הגוון, כמו בגנים אנגליים מטופחים. כמתכנן ומעצב גינות, אני אוהב לשתול צמחייה עונתית צבעונית לצד עשב בר, או למרגלות עץ עם צמרת ירוקה. אני שואב את ההשראה שלי מהפרדסים של השרון, שם גדלתי, טיילתי והסתובבתי ברגליים חשופות.

האלמנט החמישי: הפעלה

אחד האלמנטים המרכזיים ביותר, שהופכים את חווית האירוח שלכם והישיבה בגינה למושלמת היא רמת העניין, שאתם חווים בגינה. אני תמיד ממליץ ללקוחותיי לשלב מספר פינות ישיבה, ספסל קק”ל מעץ לצד כריות פוף, שולחנות קפה אלגנטיים תחת עץ רענן, יצירת שבילים עם מרקמים משתנים, חלוקי נחל, חיפוי עץ, דשא טבעי, או סינטטי ברמה גבוהה, אני אוהב, שיש מגוון ויכולת בחירה. כך שבכל ביקור בגינה, החוויה משתנה.

יונתן סיגליות, מעצב ומתכנן גינות לבתים פרטיים וגם לדירות, לקבלת הצעת מחיר, צלצלו: 052-3556635

2018-06-05T17:29:10+03:00