גידול ירקות אורגניים בגינה

לפני זמן מה, נתקלתי במסעדה כפרית, אשר מטפחת גינת ירק נהדרת אצלם בחוץ, לא רק של עשבי תבלין, אלא גינת ירק אמתית, של גזר, מלפפון, חסה, צנונית, אפונה, עירית ומה לא?
הסועדים, מזמינים מנה, כעבור מספר דקות, רואים כיצד השף בוחר את הגזרים הנהדרים למרק שלהם, ולאחר חצי שעה, נהנים מתוצרת אורגנית, טרייה ומלאת בריאות. המעגליות של נביטה, צמיחה, גיזום, אכילה וחוזר הלאה, מרגשים אותי כל פעם מחדש.
איך לגדל ירקות אורגניים בגינה? יתרונות, עקרונות וטיפים. 

היתרונות של גידול ירקות אורגניים בגינה.

1. בריאות – אין ספק, שהיתרון המרכזי של גידול ירקות אורגנים בגינה, בא לידי ביטוי במרכיב הבריאות.
אתם זוכים לאכול אוכל טרי יותר, נקי מכימיקלים מסרטנים ומזהמים, בעל ריכוז גבוה של ויטמינים ומינרלים ובטעם משובח.
גם עלות הגידול של ירקות אורגניים נמוכה, באופן משמעותי, מרכישתם מרשתות המזון או ממשקים מרוחקים.
2. אקולוגיה במיטבה – אם הגל של שמירה על רמה אקולוגית גבוהה בעולם, סחף גם אתכם, הרי שזו הבחירה הירוקה, הבריאה, והנכונה ביותר, שבוודאי תעשו, אין תהליכי שינוע, או אריזה, האוכל מגיע הישר מאדנית לצלחת או לסיר, הכל יותר פשוט, נגיש וטבעי.
3. חינוך לערכים –  חינוכי, הילדים שלכם יקבלו שיעור אמיתי בחיבור לטבע ולשורשים, ערכים של כבוד ושמירה על האוכל, כמו: “בזעת אפך תאכל לחם”, יהפכו להיות מוחשיים וברורים יותר. תוכלו לעניין אותם בתהליכי הנבטה, שתילה, זריעה, קציר, גידול אוכל על קירות, ואפילו בסלים ולחבר אותם לעונות השנה, היש דרך טובה יותר לחבר לטבע מאשר הטבע עצמו?

 

איך ליצור הדברה אורגנית טבעית, ששומרת על הטבע ?

המחשבה הראשונה על ירקות אורגניים, היא היעדר ריסוס כימיקלי, שתומך בתהליך צמיחתם.
ואכן פעמים רבות, ובצדק, אנשים, המעוניינים לגדל ירקות בבית, מתאכזבים לגלות, שזה לוקח זמן, לפעמים, הרבה מאוד זמן. הדברה אורגנית, נותנת מענה לצורך זה, ומאפשרת, באמצעים טבעיים לחלוטין, להרחיק מזיקים ולסייע בתהליכי צמיחה והתפשטות מהירים יותר.


אילו טריקים, יהפכו את גינת הירק שלכם למניבה יותר?

 

שום – פיזור של שום בנקודות שונות בגינה, באדניות או בכל מיכל אחר, ייסעו בהרחקת מזיקים.
פיזור של חיפושיות – חיפושיות “מוש” יקשטו את הגינה, וירחיקו את החרקים מהירקות שלכם. 

שתילה נכונה- זהו אינו סוד, שישנם צמחים, שאוהבים לצמוח ביחד, קרבו את משפחת הצמחים מהעלים הירוקים עם העלים הלבנים, קרבו בין משפחות הקטניות למד משפחת הסולניים, ותיהנו מקצב צמיחה והתפשטות משביע רצון. תוכלו גם להתיז בגינה שמן אזדרכת, שייסע בהדברה טבעית, ולא יפגע במרכיבי המזון. 

הסוד נמצא בדישון ובמצע – רוצים קצב צמיחה גבוה יותר? הוסיפו לקרקע קליפות של פירות טרופיים כמו קוקוס, אננס, אבטיח, והעשירו את הקרקע בקומפוסט אורגני היישר מהמטבח שלכם.
כך תוכלו להינות אפילו יותר מהמחזוריות של הטבע, ולמצות עד תום גם את שאריות המזון והקליפות.

ולסיום, הקפידו לשטוף את הירקות, ואף להשרות מעט במים. ותוכלו ליהנות מארוחות טריות, משביעות, וזמן איכות חינוכי ומהנה עם המשפחה.

2018-06-05T22:27:38+03:00